Kariéru jsem neukončil, necítím se být starý. Životosprávu ale už na rozdíl od minulosti řeším, přiznává Maroši

Pavel Vondráček

Michal Maroši patří k absolutní špičce české, ale i světové MTB scény. Legendární biker má za sebou nejen nespočet úspěchů, ale i zranění. Ve svých 43 letech se však ještě do sportovního důchodu nechystá. „Kariéru jsem nikdy oficiálně neukončil. Pořád se cítím jako neporažený bijec, který i mladou krev může vyždímat do poslední kapky,“ říká Maroši v nové epizodě podcastu Maxim Pavla Vondráčka. „Nevím, kdy přijdou ta léta, kdy si řeknu, že tu mám hranici, co už nepřelezu. Furt cítím, že bych ještě mohl, furt to tam je, a ještě nevidím tu čáru, kde bych si řekl, že jsem v letech. Ještě tenhle přechod nenastal, naštěstí,“ dodává.

Maroši vzpomíná i na to, že v dobách své největší slávy rozhodně nebyl žádným příkladným sportovcem, co se životosprávy týče. „Nebrzdil jsem ani na svahu, ani večer na párty. Nás ze staré školy nikdo dřív moc neučil, jak se chovat k sobě samému. Neměli jsme žádné protahování, sestavený jídelníček a trenéra. Dneska je úplně jiná doba, vývojem se k tomu došlo,“ popisuje své zkušenosti Maroši. „I já si dneska radši ráno zacvičím jógu, radši než to táhnout přes noc v hospodě a pak vyspávat. Dřív to ale holt bylo, jak to bylo. Dnes vlastně i díky zraněním není den, kdy bych necvičil,“ říká Maroši.

Která místa by doporučil bikerům všech úrovní? Proč je podle něj důležité mít kolo vlastní a nepůjčovat si ho? Poslechněte si celý podcast.

sinfin.digital