Kejval rozbil český sport. V čele ČOV vlastně nic nedokázal, říká Neusser

Michal Půr, Jan Palička

České sportovní prostředí potřebuje narovnat a táhnout za jeden provaz, myslí si bývalý elitní brankář v pozemním hokeji Filip Neusser, který kandiduje na post předsedy Českého olympijského výboru (ČOV). „Současný předseda Kejval prostředí nenarovná, protože on byl ten, kdo ho rozbil,“ říká Neusser nekompromisně na adresu svého protikandidáta, který stojí v čele ČOV již osmým rokem. Proč se Neusser domnívá, že je správný čas na to ukončit Kejvalovu éru? A co by chtěl jako předseda ČOV změnit? Podívejte se na celý rozhovor.

V Česku sice nepatří mezi nejslavnější sportovní tváře, v zahraničí ho ale stále lidé poznávají na ulici. Aby ne, mnozí odborníci považují Filipa Neussera za jednoho z nejlepších brankářů v pozemním hokeji v celé historii tohoto sportu. Na domácí půdě na sebe ale Neusser aktuálně upoutal pozornost něčím jiným než sportovními výkony – kandidaturou na post předsedy Českého olympijského výboru a zároveň tvrdou kritikou současného šéfa ČOV Jiřího Kejvala. „Nečekalo se, že by proti Kejvalovi někdo kandidoval, a asi ani on sám nečekal, že by si někdo vůbec dovolil kandidovat proti němu,“ komentuje situaci Neusser. 

Původně prý chtěl kandidovat jen do výkonného výboru nebo na místopředsednický post, ale když zjistil, že Kejval proti němu chtěl konspirovat spolu s předsedou Svazu pozemního hokeje, rozhodl se, že ho vyzve na přímý souboj o post nejvyšší. „Cítím, že sportovní prostředí potřebuje opravdu konstruktivně narovnat a táhnout za jeden provaz, což se dnes neděje. Kejval to nenarovná, protože on byl ten, kdo ho rozbil,“ nebere si servítky Neusser. 

Velkým impulsem pro kandidaturu pro něj dle vlastních slov byli i lidé, kterými se Kejval dlouhodobě obklopoval. „Byli to ti nejhorší lidé ve sportovním prostředí, ti ho udělali, a on teď ze sebe dělá čistého předsedu. Jsem možná ve správný čas na správném místě, to se uvidí za měsíc, ale vím, že dělám dobrou věc a lidé se ke mně automaticky připojují,“ vysvětluje Neusser s tím, že nejen podle něj nastal čas ukončit Kejvalovu éru v čele ČOV. Mnoho lidí ze sportovní branže prý cítí, že Kejval vlastně za osm let ve funkci nic nedokázal.

Nejsem papaláš a dělám chyby. Jsem připravena i na prohru ve volbách, říká Jermanová

sinfin.digital