Pospíšil: Ruského velvyslance bych vyhostil. Co si Putinův režim dovoluje, je nepřijatelné

Počínání Ruska kvůli odstranění sochy maršála Koněva je podle europoslance a bývalého předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila zcela nepřijatelné a nestoudné. „Je to důkazem toho, že Rusko, respektive Putinovský režim, se nechová demokraticky,“ říká Pospíšil s tím, že kdyby byl stále členem vlády, prosazoval by odvolání českého velvyslance z Ruska a vyhoštění ruského velvyslance z České republiky. Proč je podle Pospíšila v pořádku, že se komunální politici věnují i zahraničněpolitickým otázkám? Jak z pozice pražského zastupitele vnímá vládní podporu podnikatelů v koronavirové krizi? A jaké plány má Muzeum Kampa, kde je předsedou správní rady? Podívejte se na celý rozhovor v úvodu článku.

Po odstranění sochy maršála Koněva byla starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi (TOP 09) přidělena policejní ochrana a momentálně je nucen se skrývat na neznámém místě. Jeho někdejší stranický šéf Jiří Pospíšil považuje jednání Ruska v celé kauze za naprosto nepřijatelné a nestoudné.

„Nemám informace z tajných služeb, takže nemohu hodnotit vážnost rizika. To, že je hlídán na neznámém místě, jak mohu soudit z analogických případů z dob, kdy jsem byl ministrem spravedlnosti, je znamením toho, že nejde o planý poplach a plané riziko,“ říká Pospíšil s tím, že ruský režim se nechová standardně, reaguje hystericky a nepřiměřeně a zasahuje do suverénních věcí České republiky.

„Kdybych byl ve vládě, zastával bych názor vypovědět ruského velvyslance. Pokud je pravdou, že starosta Kolář je ruskou státní mocí trestně stíhán za odstranění sochy Koněva, je to opravdu zcela nepřijatelné,“ rázně deklaruje svůj postoj Pospíšil. „Pakliže Rusko trestně stíhá českého politika, je to důvod pro odvolání českého velvyslance z Ruska a vypovězení ruského velvyslance z České republiky. Tohle opravdu není sranda,“ doplňuje Pospíšil.

Veterinář: Karanténa je nápor na psychiku domácích mazlíčků. To nejhorší je čeká, je to časovaná bomba

sinfin.digital