Po politice se mi stýská a dodnes se stýkám i s politickými odpůrci. Jsem strašně rád, když se lidi hádají, střet názorů je demokracie, říká šéf vinohradského divadla Tomáš Töpfer

Alexandra Udženija, Jiří Pospíšil

Nový podcast Dycky Praha! spojuje zástupce pražské politické opozice Alexandru Udženija (ODS) a zástupce magistrátní koalice Jiřího Pospíšila (Spojené síly pro Prahu), kteří si zvou osobnosti kulturního i podnikatelského života. Prvním z nich je ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer, který je nejen divadelníkem a hercem, ale také třeba restauratérem.

„Já jsem hlavně rybář. Pan Werich říkal jedno staré čínské přísloví, že čas strávený na rybách se nezapočítává,“ říká Töpfer. Ten se ovšem v současnosti věnuje především Divadlu na Vinohradech, kde jde ředitelem. „Teď už jsem spíš polír a stavitel. Divadlo bylo postavené za dva roky a my ho teď za osm let neopravíme. Ta byrokracie je úžasná,“ dodává.

Podle něj by měl být celý projekt hotový na jaře 2023 a mělo by být vyhlášeno výběrové řízení. „Očekávám, že druhá a třetí firma se odvolá a budu jezdit do Brna na ÚOHS. Na podzim by se pak mohlo kopnout. Nebude tam žádný umakart. Bude se skvět v plné nádheře, jak vypadalo v roce 1907. Technologie bude celá nová. Otevřít by se mělo v listopadu 2025, nejhůř v roce 2026,“ dodává.

Töpfer byl v minulosti šest let senátorem, po čemž se mu podle jeho slov „docela stýská“. „Člověk zjistí, jak je složité, aby něco udělal a prosadil,“ říká a upozorňuje, že v politice „zpokorněl“. Sám prý s každým vyjde a dodnes se stýká s politickými odpůrci.

Pokud vás zajímá, proč žije Tomáš Töpfer za Prahou, proč celý život pracuje tak, aby nikdo nepoznal, že je líný, proč žije v ekologickém domě a jezdí elektromobilem či proč vysadil lipovou alej, poslechněte si nový podcast Dycky Praha!

sinfin.digital