Štěstí je v herectví důležitým faktorem. Bez něj je to loterie, říká Vydra

Anna Vamberská

Herec Václav Vydra měl v umělecké branži štěstí na herecké příležitosti. Odmítnutí se mu na rozdíl od některých kolegů vyhýbala. A ono štěstí Vydra při našem rozhovoru ještě zaťukává na dřevo. „Štěstí je v herectví důležitým faktorem. Bez něj je ta profese obtížná. Je to loterie, zda si vás někdo vytáhne a jestli to klapne,“ říká herec, kterého můžete znát z Divadla na Vinohradech, Divadla Bez zábradlí nebo Divadla Kalich.

Talent i osobitost má Václav Vydra v rodině. Jeho dědeček, tatínek i maminka byli všichni herci. A všichni také hráli v Divadle na Vinohradech, kde je známý herec v angažmá. Maminka Dana Medřická tehdy mladému Vaškovi dala do hereckého života jednu důležitou radu: Nehraj.

„Herec by na jevišti neměl nic předstírat, rolí by měl žít. Pokud herec postavou žije, tak si na jevišti může dovolit téměř cokoliv. A to protože se vmyslí do podstaty té figury,“ vysvětluje to Vydra a doplňuje, že herectví v člověku už musí být, musí mít k němu předpoklady, talent. Jinak se nedá moc naučit. „Dá se naučit profese - jak mluvit, jak se pohybovat, čeho se vyvarovat. Ale to, co dělá herce hercem, je jeho osobnost a charisma.“

sinfin.digital