Majitel Seznamu Lukačovič si otevřel placený kanál na Patreonu, láká na zprávy „pouze pro insidery“

Majitel tuzemského technologického hegemona Seznam.cz Ivo Lukačovič si otevřel placený kanál na komunitní síti Patreon. Během jediného dne nabral stovky platících odběratelů, kteří se přístupem dostávají k obsahu „pro insidery“.

Lukačovič na placeném účtu sdílí krátké glosy se zaměřením na technologie, společnost či média, ale také ve společném chatu odpovídá na dotazy předplatitelů. Konkrétní obsah příspěvků však s ohledem na smysl placeného kanálu nezveřejňujeme. 

Byznysman a jeden z nejbohatších Čechů sice založil kanál jako placený, cena předplatného je však velmi symbolická. Lukačovič ji původně nastavil na 50 korun měsíčně, během pondělí ji pak snížil na jediný dolar. 

Předplatné představuje psychologickou bariéru, která přispívá k omezení nevyžádaných příspěvků. „Mým cílem je limitovat obsah pouze pro ty, které můj názor opravdu zajímá. Zároveň chci, aby lidem zbylo dost na předplatné konkurenčního českého obsahu,“ vysvětluje Lukačovič a doplňuje, že chce omezit čtenářskou skupinu ze sítě X pouze na ty, kteří jeho názory budou „považovat za užitečné.“

„Přechod na jinou platformu mi přijde jako výhra, konečně kultivovaná diskuse,“ uvedl Lukačovič později na platformě X. „Připadám si jako někde mezi kamarády.“ 

Seznam vládne všem. Lukačovičova firma už pomalu objímá celý český internet

Lukačovič, jehož jmění Forbes loni odhadl na necelých 25 miliard korun (top 15 nejbohatších Čechů), v pondělí rovněž oznámil, že v reakci na ruský raketový útok na dětskou nemocnici na Ukrajině věnuje na pomoc „minimálně 100 milionů korun“.

Patreonový kanál Iva Lukačoviče najdete ZDE.

Soukup přišel o své mediální impérium. Nový majitel Čermák může z TV Barrandov udělat „béčko Primy“

Novináři půl roku po vraždě mlčeli a teď policii nasazují psí hlavu

Petr Stuchlík: Nesnesitelná lehkost bytí českých médií

sinfin.digital