Jak se díky bankovní identitě zjednoduší uzavírání elektronických smluv? Poslouchejte podcast PRK Partners

PRK Partners

Bankovní identita přináší uživatelům možnost jednoduché a spolehlivé identifikace vůči státním orgánům i soukromým subjektům. Zatímco doposud byly elektronické úkony dostupné jen těm, kteří disponují některou z vyšších forem elektronického podpisu, popřípadě mají datovou schránku, bankovní identita umožní elektronický styk s úřady i elektronické uzavírání smluv široké veřejnosti – tedy v podstatě každému, kdo má zabezpečené přístupové údaje do elektronického bankovnictví. Hovořit o revoluci v poskytování elektronických služeb je tedy jen malá nadsázka. A právě o tom je dnešní podcast s Michalem Matějkou a Martinem Frolíkem z advokátní kanceláře PRK Partners.

Michal Matějka je partnerem PRK Partners se specializací na právo informačních technologií, právo duševního a průmyslového vlastnictví, obchodní smluvní právo, mezinárodní obchod a řešení souvisejících sporů. K PRK Partners se připojil v říjnu 2018, předtím pracoval bezmála 17 let v pražské pobočce advokátní kanceláře Baker & McKenzie. Michal má rozsáhlé zkušenosti se zastupováním globálních a nadnárodních klientů v soudních, smluvních i regulatorních záležitostech, pravidelně přednáší v oblasti práva ICT a duševního vlastnictví na FIT ČVUT v Praze a Právnické fakultě UK a je také expertem pro řešení doménových sporů v UDRP a sporů o domény .cz; je autorem i několika publikací a článků v odborném tisku.

Martin Frolík je specialistou na řízení právních, compliance a nefinančních rizik a nadšencem do moderních technologií, asijské kultury a britského humoru.

Na vaše připomínky a náměty se těšíme na adrese [email protected] nebo nás kontaktujte na webové stránce PRK Partners.

PRK Partners, Právnická firma roku 2020 v kategorii Právo obchodních společností, nabízí ve spolupráci s INFO.CZ tímto příspěvkem již desátý díl ze série právních podcastů Právo k ranní kávě.

Materiály jsou publikovány v rámci partnerské spolupráce.

Michal Matějka, PRK Partners
Martin Frolík, PRK Partners

Co se změní kvůli evidenci skutečných majitelů firem? Poslouchejte další podcast PRK Partners

Co dělat, když dochází „vata“? Jak se vyvarovat problémům při hrozícím úpadku? Poslouchejte další podcast PRK Partners

Může podnikatel žádat ušlý zisk? A jak se určí? Poslouchejte sedmý podcast PRK Partners

sinfin.digital