Nejnovější podcasty

PODCASTY

Všechny originální pořady INFO.CZ ve vašich sluchátkách

PARTNERSKÉ PODCASTY — Evidence skutečných majitelů firem

Co se změní kvůli evidenci skutečných majitelů firem? Poslouchejte další podcast PRK Partners

PRK Partners

12. 01. 2021 • 06:00
V Poslanecké sněmovně čeká na schválení nový zákon o evidenci skutečných majitelů. Že projde ve stavu, v jakém byl vrácen Senátem, je již téměř jisté, připravujme se tedy na účinnost ještě během první poloviny roku. Co všechno se mění? Je tato úprava vyvážená? V kterých místech se potkává s hranicí ústavnosti a nepřekračuje ji náhodou? O tom v dalším podcastu advokátní kanceláře PRK Partners diskutují její odborníci: hlavní autor zákona o obchodních korporacích docent Bohumil Havel, advokát Illia Antonov a právník Martin Frolík.

Návrh zákona mění vše, co doposud o evidenci skutečných vlastníku platilo, a zavádí sankce. Český zákonodárce ovšem přichází s poměrně unikátními civilněprávními dopady, a to jak na statutární orgány (a jejich odpovědnost vůči společnosti a třetím stranám), tak i na osoby v postavení skutečných vlastníků.

Docent Bohumil Havel je advokát, vyučující, autor rady komentářů, spoluautor civilněprávní rekodifikace a pracovník Ústavu státu a práva Akademie věd České republiky

Illia Antonov je advokát PRK Partners a odborník na regulatoriku a právo AML.

Moderátor podcastu Martin Frolík se celou svou kariéru zaměřuje na otázky související s compliance a s řízením právních, compliance a nefinančních u podnikajících osob. S compliance otázkami se profesně setkal jak na straně regulátorů a orgánů dohledu (Komise pro cenné papíry, Česká národní banka, ministerstvo financí), tak i na odborných a vedoucích pozicích v compliance a právních útvarech finančních institucí, a své znalosti a zkušenosti s efektivním (tedy účinným a přitom byznysově, administrativně a nákladově nejméně zatěžujícím) řízením rizik přebujelé regulace nyní předává i klientům PRK Partners.

PRK Partners, Právnická firma roku 2020 v kategorii Právo obchodních společností, nabízí ve spolupráci s INFO.CZ tímto příspěvkem již devátý ze série právních podcastů Právo k ranní kávě.

Materiály jsou publikovány v rámci partnerské spolupráce.

Bohumil Havel, PRK Partners
Illia Antonov, PRK Partners
Martin Frolík, PRK Partners