PARTNERSKÉ PODCASTY

Objeví se česká Erin Brockovich? I u nás se chystají hromadné žaloby, dozvíte se v pátém podcastu PRK Partners

PRK Partners

27. 10. 2020 • 06:00
O soudních sporech zahájených osobami, které spadly z žebříku a hromadně žalují jeho výrobce, se dozvíte již v bestselleru Pí a jeho život. Jde o americké class actions, kterým se u nás říká hromadné žaloby. Zavedení hromadného řízení do českého právního řádu je velmi aktuální otázka. Objeví se česká Erin Brockovich? Nebo bude česká podoba hromadného řízení klidnou a pro všechny zúčastněné bezpečnou formou urovnání sporů? 

Domácí Právnická firma roku 2019 PRK Partners nabízí ve spolupráci s INFO.CZ sérii odborných právních podcastů nazvanou Právo k Ranní Kávě. Netvrdíme, že se v jejím pátém příspěvku dozvíte vyčerpávající odpovědi na všechny tyto otázky, ale každopádně si vyslechnete zajímavou diskuzi mezi partnerem PRK Partners Robertem Němcem a advokátem Michalem Syllou, kteří se hromadným řízením a jeho právní úpravou intenzivně zabývají.

Robert Němec je partnerem PRK Partners se specializací na bankovnictví, fúze a akvizice, insolvenční řízení, restrukturalizace, obchodní spory a arbitráž, je advokátem a místopředsedou České advokátní komory. Dále je rozhodcem Burzovního rozhodčího soudu při Burze cenných papírů Praha a Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky a nově též rozhodcem Vídeňského mezinárodního rozhodčího centra (VIAC). Je také členem International Bar Association.

Michal Sylla se připojil k PRK Partners v roce 2009 jako advokátní koncipient a od roku 2012 spolupracuje s PRK Partners jako advokát. Specializuje se zejména na řešení sporů, všeobecné korporační právo, bankovnictví a finance. Rovněž je zástupcem České advokátní komory v Kolegiu expertů pro výkon rozsudků Evropského soudu pro lidská práva.

O řešení sporů se více dozvíte na webových stránkách PRK Partners. 

Materiály jsou publikovány v rámci partnerské spolupráce.

Robert Němec, PRK Partners
Michal Sylla, PRK Partners