Objeví se česká Erin Brockovich? I u nás se chystají hromadné žaloby, dozvíte se v pátém podcastu PRK Partners

PRK Partners

O soudních sporech zahájených osobami, které spadly z žebříku a hromadně žalují jeho výrobce, se dozvíte již v bestselleru Pí a jeho život. Jde o americké class actions, kterým se u nás říká hromadné žaloby. Zavedení hromadného řízení do českého právního řádu je velmi aktuální otázka. Objeví se česká Erin Brockovich? Nebo bude česká podoba hromadného řízení klidnou a pro všechny zúčastněné bezpečnou formou urovnání sporů? 

Domácí Právnická firma roku 2019 PRK Partners nabízí ve spolupráci s INFO.CZ sérii odborných právních podcastů nazvanou Právo k Ranní Kávě. Netvrdíme, že se v jejím pátém příspěvku dozvíte vyčerpávající odpovědi na všechny tyto otázky, ale každopádně si vyslechnete zajímavou diskuzi mezi partnerem PRK Partners Robertem Němcem a advokátem Michalem Syllou, kteří se hromadným řízením a jeho právní úpravou intenzivně zabývají.

Robert Němec je partnerem PRK Partners se specializací na bankovnictví, fúze a akvizice, insolvenční řízení, restrukturalizace, obchodní spory a arbitráž, je advokátem a místopředsedou České advokátní komory. Dále je rozhodcem Burzovního rozhodčího soudu při Burze cenných papírů Praha a Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky a nově též rozhodcem Vídeňského mezinárodního rozhodčího centra (VIAC). Je také členem International Bar Association.

Michal Sylla se připojil k PRK Partners v roce 2009 jako advokátní koncipient a od roku 2012 spolupracuje s PRK Partners jako advokát. Specializuje se zejména na řešení sporů, všeobecné korporační právo, bankovnictví a finance. Rovněž je zástupcem České advokátní komory v Kolegiu expertů pro výkon rozsudků Evropského soudu pro lidská práva.

O řešení sporů se více dozvíte na webových stránkách PRK Partners. 

Materiály jsou publikovány v rámci partnerské spolupráce.

Robert Němec, PRK Partners
Michal Sylla, PRK Partners

PRK Partners spouští odborné podcasty: Předáváte osobní údaje do USA? Pozor na přísnou regulaci

Co musíte udělat kvůli změnám v zákoníku práce? Poslechněte si druhý podcast PRK Partners

Stavební řízení se táhnou nepřijatelně dlouho, musíme je zkrátit, říká ve třetím podcastu PRK Partners Roman Pečenka

Co dělat, když na vás zakleknou a přijde přepadová kontrola? Poslechněte si čtvrtý podcast PRK Partners

sinfin.digital