Blíží se opravdu konec právníků? Jak důležité jsou i v právu technologie, se dozvíte v šestém podcastu PRK Partners

PRK Partners

PRK Partners, Právnická firma roku 2020 v kategorii Právo obchodních společností, nabízí ve spolupráci s INFO.CZ šestý ze série právních podcastů Právo k ranní kávě, tentokrát věnovaný budoucnosti právníků. Měl pravdu profesor Richard Susskind, když jim předpověděl blížící se konec? Je technologická transformace právnických profesí nezbytností? Znamená digitalizace totéž co disruptivita? A musí se všichni právníci vydat na cestu digitalizace a disrupce, aby obhájili své místo ve společnosti? O tom všem mluvíme s Klárou Lorencovou, a to tenkrát v trochu více filozofickém než čistě právním podcastu.

Klára Lorencová je právnička, podnikatelka v oblasti digitálních technologií a vizionářka v jedné osobě. Více než 20 let působí na pomezí světa velkých právních firem a byznysu, v posledních letech se její těžiště posunulo směrem do oblasti startupů a vývoje technologických produktů, včetně produktů v oblasti tzv. LegalTechu. Reflektovat posuny podnikatelského prostředí i širší společenské změny pomáhá Klára Lorencová již od roku 2010 také advokátní kanceláři PRK Partners, s cílem nalézat nové cesty a způsoby rozvoje firmy a revidovat zavedené postupy. 

PRK Partners získala v letošním žebříčku Právnická firma roku, organizovaném společností epravo.cz, rovněž hodnocení Velmi doporučovaná nebo Doporučovaná ve všech hlavních oblastech práva. Velmi nás potěšilo mimořádné ocenění Právnická firma roku pro bono/CSR, které vnímáme jako ocenění naší dlouhodobé a zejména v posledním složitém roce intenzivní pro bono práce, kterou se snažíme podporovat neziskový sektor i úroveň právního povědomí, a uplatňování principů CSR naší společností.

Materiály jsou publikovány v rámci partnerské spolupráce.

Klára Lorencová, PRK Partners

PRK Partners spouští odborné podcasty: Předáváte osobní údaje do USA? Pozor na přísnou regulaci

Co musíte udělat kvůli změnám v zákoníku práce? Poslechněte si druhý podcast PRK Partners

Stavební řízení se táhnou nepřijatelně dlouho, musíme je zkrátit, říká ve třetím podcastu PRK Partners Roman Pečenka

Co dělat, když na vás zakleknou a přijde přepadová kontrola? Poslechněte si čtvrtý podcast PRK Partners

Objeví se česká Erin Brockovich? I u nás se chystají hromadné žaloby, dozvíte se v pátém podcastu PRK Partners

sinfin.digital