PARTNERSKÉ PODCASTY

Blíží se opravdu konec právníků? Jak důležité jsou i v právu technologie, se dozvíte v šestém podcastu PRK Partners

PRK Partners

10. 11. 2020 • 06:00
PRK Partners, Právnická firma roku 2020 v kategorii Právo obchodních společností, nabízí ve spolupráci s INFO.CZ šestý ze série právních podcastů Právo k ranní kávě, tentokrát věnovaný budoucnosti právníků. Měl pravdu profesor Richard Susskind, když jim předpověděl blížící se konec? Je technologická transformace právnických profesí nezbytností? Znamená digitalizace totéž co disruptivita? A musí se všichni právníci vydat na cestu digitalizace a disrupce, aby obhájili své místo ve společnosti? O tom všem mluvíme s Klárou Lorencovou, a to tenkrát v trochu více filozofickém než čistě právním podcastu.

Klára Lorencová je právnička, podnikatelka v oblasti digitálních technologií a vizionářka v jedné osobě. Více než 20 let působí na pomezí světa velkých právních firem a byznysu, v posledních letech se její těžiště posunulo směrem do oblasti startupů a vývoje technologických produktů, včetně produktů v oblasti tzv. LegalTechu. Reflektovat posuny podnikatelského prostředí i širší společenské změny pomáhá Klára Lorencová již od roku 2010 také advokátní kanceláři PRK Partners, s cílem nalézat nové cesty a způsoby rozvoje firmy a revidovat zavedené postupy. 

PRK Partners získala v letošním žebříčku Právnická firma roku, organizovaném společností epravo.cz, rovněž hodnocení Velmi doporučovaná nebo Doporučovaná ve všech hlavních oblastech práva. Velmi nás potěšilo mimořádné ocenění Právnická firma roku pro bono/CSR, které vnímáme jako ocenění naší dlouhodobé a zejména v posledním složitém roce intenzivní pro bono práce, kterou se snažíme podporovat neziskový sektor i úroveň právního povědomí, a uplatňování principů CSR naší společností.

Materiály jsou publikovány v rámci partnerské spolupráce.

Klára Lorencová, PRK Partners