Nejsme status quo. Chceme za sebou vidět výsledky, říkají elitní bankéřky Michaela Bauer, Daniela Pešková a Jitka Haubová

Audioverze

Inovace, cílevědomost, optimismus, vzor pro ostatní. To jsou vlastnosti, které si navzájem přiřadily jedny z nejvlivnějších žen v českém bankovním světě. Do dvacátého dílu podcastu Women in finance přijaly pozvání Daniela Pešková, členka představenstva České spořitelny odpovědná za retailové bankovnictví, Michaela Bauer, členka představenstva ČSOB zodpovědná za technologie, inovace a operations a Jitka Haubová, členka představenstva Komerční banky, vrchní ředitelka a Chief Operations Officer.

Daniela Pešková se během studií profilovala spíše v intelektuálním směru, a tak by asi nikdo z jejich spolužáků na vysoké škole netipoval, že zakotví právě v korporátním světě. Za co by ale zřejmě dali ruku do ohně je role, ve které Daniela aktuálně je. Její silnou stránkou je organizace a řízení. Ostatně tomu odpovídá i popis, který Daniele přiřadily další debatující dámy, Jitka a Michaela. Označily ji za svůj vzor a definovaly ji touhou po úspěchu. Jsem ambiciózní a mám tah na bránu. Samu sebe bych popsala jako oportunistku. Když se něco stane, jdu to vždycky zkusit,” vysvětluje Daniela s tím, že ji také dost vystihuje soutěživost.

Bankovní sektor Daniele Peškové dělá radost v tom, že se už zkultivoval a myslí na to, v jakém stavu je Česká republika a její občané. A jaký způsobem by ona sama popsala svou úlohu v České spořitelně, kde je už celých 13 let? Jako diverzitní kousek, který občas v pozitivním smyslu štve lidi. A to tím, že má ráda změny a ráda věci posouvá směrem kupředu. Když chceš nějaké věci měnit, tak lidi určitým způsobem štveš, ale pouze krátkodobě. I to může být způsob, jak jim dodáš energii. Když se naštveš, musíš se k tomu nějak postavit,” říká v podcastu Daniela a přidává: My všechny nejsme status quo. Chceme za sebou vidět nějaký výsledek.”

S Danielou Peškovou souhlasí také Jitka Haubová z Komerční banky. Pokud má být výsledek zaručen, nelze vše vést jen skrz milou komunikaci a úsměv,” říká. A to i přesto, že sama byla v podcastu označena za pozitivně smýšlející osobnost. „Snažím se na okolí působit pozitivně. Moje hlavní KPI je, aby problémy, které mohou náhodně vznikat, nebyly vidět,“ vysvětluje Jitka. I když má za sebou již 16 let v jedné firmě, přesto nemá ten pocit, že by to bylo stejné. Každý den chodím do organizace, která se může měnit. To, co mě zajímalo dřív, mě teď zajímá z jiného úhlu pohledu. Za tu dobu se mi vystřídali kolegové, procesy i nastavení.” 

Michaelu Bauer, absolventku Mezinárodních studií na VŠE, by po škole asi nenapadlo, že zakotví v bankovním sektoru. Přesto je součástí ČSOB již 20 let. Co jí činí ve firmě spokojenou? Nikdy nevím, co se zase stane. Ať už pozitivně nebo negativně. Všechny tři se potřebujeme stále cítit ve střehu,” vysvětluje Michaela, kterou Jitka s Danielou označily jako cílevědomou inovátorku. „Jsem cílevědomá rozumně. Jsem člověk, který jde štěstí naproti a který rád využívá příležitost,” doplňuje Michaela.

Proč je pro elitní české bankéřky důležitá inspirace zvenčí? Jak se udržují v pozoru? Potřebují i nyní pracovat na svém sebevědomí? I na to odpovídaly v podcastu Women in finance Michaela Bauer, Daniela Pešková a Jitka Haubová.

sinfin.digital