Nebojte se vše odžít a říkejte si o pomoc, když jste v nouzi, říkají Carolyn Břečťanová, Petra Myšáková a Helena Indrová

Audioverze

Cílevědomost, pracovitost a trpělivost, kterou získaly díky životním zkušenostem. To jsou oblasti, které spojují tři úspěšné ženy ze světa financí – Carolyn Břečťanovou, partnerku odpovědnou za řízení rizik a kvality KPMG, Helenu Indrovou, členku představenstva a finanční ředitelku KB Pojišťovny a Petru Myšákovou, advokátku z Allen & Overy.

Posláním Petry Myšákové je činit transakce možnými a klienty šťastnými. U Carolyn Břečťanové jde o ochranu dobrého jména společnosti KPMG, protože ztráta reputace je dle jejích slov ztráta byznysového života. A odpovědností Heleny Indrové je zajistit finanční zdraví pojišťovny. Alespoň tak popsaly své pracovní poslání v úvodu podcastu Women in Finance, který vzniká ve spolupráci s projektem #FinŽeny.

Tři dámy v křeslech pro hosty se považují za cílevědomé. Petra Myšáková dokonce cílevědomost v případě své profese považuje za nutnost. „Cílevědomost rozhodně vnímám pozitivně. Nedokážu si představit, kde bych se bez takové vlastnosti v naší firmě nacházela,” říká. Právě korporátní prostředí a prostředí finančních transakcí, které je doménou především mužů, ji naučilo se umět přizpůsobit.

Co se týče dalších důležitých dovedností a vlastností, je podle Heleny důležitá pracovitost a také možnost přístupu k příležitostem. „Vždy jsem se v rámci kariérní výzvy v danou chvíli zajímala o širší oblast, abych to nebrala pouze ze svého perimetru. A vždy jsem se snažila, aby se díky tomu firma posunula dál,” vysvětluje Helena.

Také Carolyn Břečťanová dostala do vínku své osobnosti pracovitost. V podcastu Women in Finance uvádí, že ve firmě působí jako klidná síla. Dříve tomu tak ale nebylo. „Musela jsem k tomu dozrát. Změnilo mě pracovní prostředí i životní situace, se kterými jsem se musela vyrovnat,” uvádí Carolyn a Helena to v rámci podcastu podepisuje. „Jsou zkušenosti, které jsou nepřenositelné. A je potřeba je odžít. Když jsem byla mladší, byla jsem nejtrpělivější. Právě čas přináší trpělivost a balanc vůči tlaku okolí,” doplňuje finanční ředitelka KB Pojišťovny.

Mladší kolegyně by měly podle zpovídaných dam zůstat své a nebát se vše emocionálně prožívat, protože při kariérním postupu získají onen „řád a klid“. A jaké další rady by rády dostaly na začátku své kariéry od svých zkušenějších kolegyň Petry Myšákové, Carolyn Břečťanové a Heleny Indrové? Buďte cílevědomé a pracovité. Učte se a budujte důvěru a vztahy. A nebojte se vystoupit z komfortních zón.

Naučily se Carolyn Břečťanová, Helena Indrová a Petra Myšáková říkat si o pomoc? Oblékají si ve firmách „profesní role“? Jak se staví k tomu, když jim někdo lže do očí? I na to odpovídají v podcastu Women in Finance.

sinfin.digital