Komunikace je základ úspěchu, říkají Tatiana Kuňská, Lucie Stančíková a Tereza Chovanec Králová

Tlak v práci je pro tři zástupkyně nastupující generace manažerek ve financích občas konstruktivní. „Práce pod tlakem může někdy i zvýšit efektivitu práce,“ říkají v podcastu Women in Finance. Mají ale recept na to, jak rozpoznat zdravou míru pracovního vytížení? A patří mezi cílevědomé manažerky?

Lucie Stančíková je manažerka v účetním a daňovém oddělení ve společnosti Deloitte Czech Republic. Aktuálně funguje v desetičlenném týmu, a proto je pro ni důležité být komunikativní. „Jsem extrovert, a proto pro mě bylo výzvou pracovat ve velké firmě,“ říká v podcastu Women in Finance s tím, že jí dává současná práce smysl, stále ji posouvá dál a naplňuje ji. „Nepovažuji se ale za workoholika. Měla jsem a mám štěstí na skvělé nadřízené. Jsou to pro mě inspirující osoby,“ říká s tím, že její silnou stránkou je komunikativnost a otevřenost. „Otevřenost je zároveň i její slabou stránkou,“ dodává.

Pro Lucii je v práci důležitý tlak, ale s mírou. „Důležitá je také komunikace s kolegy, zjistit si, na koho tlak platí a v jaké míře,“ popisuje. Obdobně to má také Tatiana Kuňská, která pracuje jako IT Human Resources Project Manager v České spořitelně. Alokuje brigádníky na různé projekty v rámci banky, a proto ke své práci potřebuje být dobrá v komunikaci. „Vystudovala jsem marketing, ale zjistila jsem, že mě více baví oblasti IT a HR. Začínala jsem v bance jako asistentka IT a byla to šťastná volba,“ říká. Také Tatianu práce baví, naplňuje a umožňuje jí zlepšovat se v kariéře.

Při silném pracovním vypětí je podle Tatiany dobré umět říct „ne“ nebo „nestíhám“. „Důležitý je také optimismus – udržet tým v náladě, aby se nezhroutil,“ říká s tím, že sama pak z pozice manažerky musí zapracovat na otevřenosti a najít správnou hranici, aby nebyla až příliš přátelská. Otevřenost pak jako svou silnou i slabou stránku popisuje také Tereza Chovanec Králová, která pracuje v daňovém oddělení KPMG v týmu Global Mobility Services, kde se primárně věnuje oblasti Immigration Services, tedy poradenství v oblasti pracovních a pobytových oprávnění pro cizince.

Tereza v podcastu Women in Finance popisuje své krédo „Cesta je cíl“. „Je potřeba si co nejvíce věcí vyzkoušet a osahat. Vyplatí se investovat čas do všeho a časem zjistíte, kterým směrem se vydat,“ říká. Každý také může být podle Terezy inspirativní. „Pokud mě někdo zaujme, chci si ho držet blízko. Je dobré si od takového člověka něco vzít,“ říká. V podcastovém rozhovoru také přiznává, že se nestydí za to, že je kariérně orientovaná. „I když jsem na rodičovské dovolené, připadám si cílevědomá,“ uzavírá Tereza.

Kdo inspiruje Tatianu Kuňskou, Lucii Stančíkovou a Terezu Chovanec Královou? A jak moc otevřená komunikace je v Deloitte, KPMG a České spořitelně? I na to odpovídají v podcastu Women in Finance.

sinfin.digital