Největším úspěchem je dobře sestavený tým, říkají Darina Vaněčková, Zuzana Stuchlíková a Zuzana Řezníčková

Audioverze

Všechny tři jsou ve světě financí úspěšnými osobnostmi. Přesto používají slovo úspěch střízlivě a dívají se na něj realistickým pohledem. Své týmy se snaží chválit a zároveň stále posouvat dopředu. A to i přes nepříznivá období.

Zuzana Řezníčková, která působí jako Managing Director v Bakala Capital, patří k nejzkušenějším českým topmanažerkám. Prošla si elitními pozicemi ve společnostech ČEZ, Telefónica, ČSA nebo v mediálním domě Economia. Lidé jsou podle ní na prvním místě. „Na konci dne bychom si s týmem měli říct, že jsme udělali maximum dobré práce, a to budeme považovat za úspěch,” říká v podcastu Women in Finance a dodává, že v každém prostředí, i tom nejregulovanějším, lze vytvořit ostrůvek pozitivní deviace.

Zuzana Řezníčková nebyla z rodiny zvyklá na pochvaly a musela se s nimi naučit pracovat. Během svého profesního vývoje také přišla na to, že jemnější a komunikativnější styl vedení lidí je lepší a funkčnější volbou než být direktivním manažerem. „Nejsem rutinér. Změna je jediná jistota. Každá ta změna mě něco naučí,” dodává Zuzana s tím, že ráda o věcech přemýšlí a baví se o tom s lidmi ve svém týmu.

Se změnami v profesní dráze má své zkušenosti i Zuzana Stuchlíková, vedoucí partnerka v advokátní kanceláři Stuchlíková & Partners. „Když založíte vlastní advokátní kancelář, tak jste často hozen do vody. Jste nucen umět sestavovat tým, udržovat vztahy s klienty, ale tréninky na to nemáte,” říká Zuzana s tím, že manažerské dovednosti se snažila odkoukat od svých bývalých šéfů. Zjistila však, že to není to pravé ořechové.

Pro Zuzanu je největším úspěchem její rodina, děti a také firma, která je pro ni dalším dítětem. „Jsem nesmírně ráda, že se nám povedlo umístit se v prestižních právních žebříčcích, například Právnická firma roku nebo Legal 500,“ dodává Zuzana.

I pro Darinu Vaněčkovou jsou největším úspěchem v životě její rodina, kamarádi a to, že se stala členkou představenstva Reico investiční společnosti České spořitelny. A se Zuzanou Řezníčkovou se shoduje na nastavení atmosféry s týmem. „Pro mě je důležité, abychom z toho s mým týmem měli dobrý pocit. Chci, aby věděli, že jsme práci udělali dobře a že je hotová. Pochvala od akcionáře je příjemný bonus,” říká Darina a dodává, že i když situace na finančních trzích není veselá, je třeba bojovat, a i tak hledat pozitivní motivaci a chválit ve správný čas.

Jakými manažerskými dovednostmi oplývají Zuzana Řezníčková, Zuzana Stuchlíková a Darina Vaněčková? Vyhovuje jim řešení krizových situací, nebo vedení ve stabilizované poloze firmy? A měl by být do manažerské polohy dosazen klinický psycholog? I na to odpovídají v podcastu Women in Finance.

sinfin.digital