Neustále na sobě pracujeme, říkají Marcela Suchánková, Hana Machková a Jitka Chizzola

Audioverze

Patří mezi nejvlivnější ženy v Česku, přesto se nepřestávají učit a posouvat. Marcela Suchánková, Hana Machková a Jitka Chizzola, které nedávno vstoupily do síně slávy projektu #FinŽeny, v podcastu Women in Finance popisují, že jim největší radost udělá úspěch a iniciativa jejich týmu.

Marcela Suchánková je členka představenstva banky ČSOB zodpovědná za oblast IT a zpracování operací. Součástí týmu největší české banky co do objemu spravovaných financí je od roku 1997. Každý úspěch je podle ní zejména o týmové práci. „Nikdy jsem nechtěla být manažerkou, ale vždy jsem chtěla být u toho, kde se něco děje,“ říká v podcastu Women in Finance s tím, že „je dobré mít dobrý cíl, nadchnout ostatní a obklopit se správnými lidmi, kteří vám s prací pomůžou.“

O svém vlivu Marcela Suchánková příliš nepřemýšlí. Naposledy ho ale pocítila v souvislosti s válkou na Ukrajině, když spolu s kolegy z banky vymýšleli, jak uprchlíkům konkrétně pomoci. V podcastu Women in Finance dodává, že ji v pracovním nasazení zdravý tlak – neboli „zdravá provokativní motivace“ – nevadí. „Nechci ho ale přenášet na okolí,“ říká s tím, že vždy je třeba nastavit si priority a současně pracovní část vyvažovat tak, aby člověku úkoly nepřerostly přes hlavu.

„Nemám ráda resty. Chci mít vše dokončené a až potom začít další úkol. Prostě krok za krokem,“ říká další z dam v síni slávy projektu #FinŽeny, Hana Machková, která působila posledních osm let jako rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze. „Je důležité dělat svou práci rád, pokud máte být úspěšní. Musí vás to bavit a naplňovat. A pokud k tomu máte i rodinné zázemí, tak se vám bude dařit dobře,“ dodává s tím, že je potřeba na sobě pracovat celý život a plánovat si kariéru.

Rektor VŠE má podle Hany Machkové obrovskou zodpovědnost a je hodně vidět. „Musí dobře reprezentovat celou vysokou školu, která má vliv jak na českou společnost, tak v zahraničí,“ říká v podcastu Women in Finance a přiznává, že v profesním životě nesnáší nedochvilnost a má radost, když se někomu něco podaří. „Mám ráda iniciativní lidi,“ říká. Podobně nastavená je také Jitka Chizzola, generální ředitelka pojišťovny právní ochrany D.A.S. „Vše je o tom, jestli chci nebo nechci. Potěší mě, když jsou kolegové otevření, sami přijdou s nápady, jsou iniciativní a spolupracují,“ říká.

Jitka v D.A.S. působí od roku 1994. Je sama sobě i celé firmě motorem. „Od začátku jsem ztotožněna se svou prací. Jsem vizionářka, sama se učím, předávám zkušenosti a pracuji na sobě,“ popisuje s tím, že nic nedělá napůl a všechno, co začne, také dokončí.

Jak se dívají Marcela Suchánková, Hana Machková a Jitka Chizzola na požadavky nastupující generace? Jaké manažerské vlastnosti mají? A co by dělaly, kdyby měly den volna? I na to odpovídají v podcastu Women in Finance.

sinfin.digital