Ženám pomáhá v kariéře hybridní pracovní model, říkají Eva Bláhová a Andrea Lauren

Audioverze

Práce s vlastním temperamentem, vedení a pomoc ženám nebo také schopnost budovat dlouhodobé byznysové vztahy. I to byla témata rozhovoru nového dílu podcastu Women in Finance, který vzniká ve spolupráci s projektem #FinŽeny. Pozvání přijaly Andrea Lauren, investiční partnerka Rockaway Capital, a Eva Bláhová, partnerka KPMG.

Evu i Andreu spojuje temperament, určitá profesní ráznost a také extrémní sportovní a cestovatelské záliby. Andrea si ráznost, dle svých slov, vcelku i užívá. Vidí ale rozdíly ve vnímání ženského a mužského projevu. „Člověk musí být razantní. Ale jednoznačně je to genderově stereotypizované. Když vyjednává žena tvrdě, je drsňačka. Když vyjednává muž, je vůdce a všichni volají hurá,” uvádí investiční partnerka Rockaway Capital. Doplňuje, že je ráda, že se s generačním posunem zavádí pozitivní trend ve vnímání žen v byznysu.

„Prostředí se postupně mění. Ženám velmi pomohl přístup k hybridnímu pracovnímu prostředí. Dřív si musely více vybírat mezi kariérou a rodinou. V hybridním prostředí, kdy ženy pracují z domova a čas si řídí samy, je to pozitivní posun. Máme kolegyně, které jsou na mateřské a komunikují s námi, že by od šestého týdne chtěly na pár hodin pracovat. A my jim v tom dáváme flexibilitu,” přibližuje Andrea.

Evě mužské prostředí v byznyse vyhovuje. Místo genderu se spíše zaměřuje na to, co každý jeden člověk kolem ní umí. Nosné téma, na kterém si zakládá, jsou vztahy. „Vztahy, naslouchání, důvěra a empatie patří mezi základní parametry, jak si budovat dlouhodobé vztahy s klienty,” říká Eva a doplňuje, že je pro ni důležité splnit vždy to, co slíbí.

V dalším díle Women in Finance se řešilo také, jak si obě úspěšné ženy vedou jako šéfky. Andrea dokáže tým skvěle zorganizovat a namotivovat. Dává ráda kolegům příležitosti, aby pracovali samostatně. Eva je typ stmelovače – dává lidi dohromady a propojuje je mezi sebou. Obě přiznávají, že musí zapracovat na jemnosti podání zpětné vazby. „Někdy mi dělá problém být chápavá. Všem chyby vyčtu, protože ani u sebe je nemám ráda,” uvádí Andrea a Eva ji s přitakáním doplňuje. „Jsem náročná na sebe i na okolí, na chápavosti tak musím také zapracovat.”

Umí přiznat vlastní chybu? Zvládly by se pochválit veřejně? A co by jejich mladší já řeklo na jejich profesní postup? I o tom mluví v podcastu Women in Finance Andrea Lauren a Eva Bláhová.

sinfin.digital