Práce pod mírným stresem nám vyhovuje, říkají Monika Laušmanová, Monika Marečková a Yvona Tošnerová

„Nejlépe fungující týmy jsou diversifikované. Nejen z hlediska pohlaví, ale zejména z hlediska schopností, znalostí a zkušeností,“ říká v podcastu Women in Finance místopředsedkyně představenstva Raiffeisen stavební spořitelny Yvona Tošnerová. Spolu s ní přijaly pozvání také místopředsedkyně představenstva Stavební spořitelny České spořitelny Monika Laušmanová a řídící partnerka RSM v Česku a na Slovensku Monika Marečková. Proč je ženám i na nejvyšších postech vhodné dodávat sebevědomí? A potřebují ke své práci tlak?

Monika Marečková, Yvona Tošnerová a Monika Laušmanová patří mezi nejvlivnější ženy v českém finančním světě. Jako elitní manažerky se ale nevnímají. Klíčové je pro ně dělat práci, která je baví a které mají co dát. „To, že jsem potřeba, ve mně vyvolává dobrý pocit, ale už se pomalu dopracovávám k tomu, že si vážím toho, kdy potřeba nejsem. Je to vlastně také moje zásluha,“ říká Monika Laušmanová.

I cílem Yvony Tošnerové je dopracovat se k tomu, že bude tým fungovat samostatně. Klíčem k úspěchu je podle ní diverzita a nadšení lidí. „Nejlépe fungující týmy jsou ty diversifikované. Když někdo dělá něco, co mu jde skoro samo, je rychlý a baví ho to. Když pak máte tým složený ze schopných lidí, tak funguje a má dobré výsledky,“ říká.

„V konzultačním byznysu mě baví, jak lidé rozkvétají a rostou. Ráda jim pomohu s tím, aby je práce bavila a našli svůj talent,“ dodává Monika Marečková s tím, že je následně potřeba některé talenty také vypustit ve správnou chvíli do světa. Podle Moniky Laušmanové je třeba, aby se každý v týmu ve své roli cítil dobře a práce ho bavila. „Je ale důležité provést změnu, pokud lidé nejsou na správném místě,“ popisuje.

Video je pouze pro předplatitele
Uvidíte v něm:
  • Jak správně diverzifikovat tým?
  • Jak zvládat tlak a stres a proč jsou pro ně důležitými faktory?
  • Jak motivovat tým?
sinfin.digital