Trendy v udržitelnosti: Regenerativnost v developmentu a turistika beze stop

David Mařík

Jak si stojí v udržitelnosti tuzemské malé a střední firmy? Lze budovat bezemisní, a přitom dostupnější bydlení? A k čemu slouží projekt Turistika beze stop? I to jsou témata další série rozhovorů projektu [ta] Udržitelnost, kam přijali pozvání zástupci společností JRD, ZDR, Komerční banka, E.ON a Volvo Trucks. Odkaz na video naleznete v textu níže.

Projekt [ta] Udržitelnost má na pořadu již patnáctý stream. Experti z předních tuzemských firem v něm hovoří o trendech udržitelnosti v developmentu, financích, dopravě, ale také o nových přístupech k turistice.

Co si představit pod pojmem regenerativnost v developmentu? Které prvky developerských projektů dnes nejvíce pomáhají rozvíjet komunity? Jakou budoucnost mají v éře udržitelnosti rodinné domy? Hostem první debaty je ředitel produktového managementu JRD Petr Valeš.

Jak vzniká v praxi ESG report a co řeší v případě společnosti spravující nemovitostní portfolio? To řeší debata s Miroslavem Koberou ze ZDR.

Tématem další debaty je udržitelnost v dopravě. Hlavní cesty k udržitelným cílům společnosti Volvo Trucks do roku 2040, kdy chce být kompletně uhlíkově neutrální, představuje s moderátorem Jaroslavem Kramerem Petr Jirásek, Electromobility Key Account.

Nakolik jsou na udržitelnou transformaci připraveny tuzemské malé a střední firmy? Které podpory se jim nabízejí? Jak funguje kalkulačka uhlíkové stopy? To jsou témata debaty moderátora Davida Maříka s Blankou Svobodovou, ředitelkou Corporate Strategy & Financinfg Tribu v Komerční bance.

Moderátor Jaroslav Kramer se v další debatě věnuje společně s jednatelem společnosti E.ON Česká republika Tomášem Bělohoubkem projektu Turistika beze stop. Probírají, na jakých třech pilířích projekt stojí a co je jejich obsahem, s kým vším na projektu E.ON spolupracuje i to, jak se do budoucna plánuje rozšířit „VÝLETOWATT“.

[ta] Udržitelnost

Záznam streamu s jednotlivými příspěvky je dostupný na YouTube kanále projektu [ta] Udržitelnost, kde také naleznete videa ze všech dosavadních debat.

sinfin.digital