Gró naší práce je mluvit s lidmi. Otevřeně a srozumitelně, říkají úspěšné regionální manažerky Šárka Dolanská, Věra Konečná a Zuzana Trejdlová

Audioverze

Praha se fotí! Morava jede! Jdeme na páteční chlubení! I to jsou hlášky, které ve své práci používají tři inspirativní ženy v “regionálním” díle podcastu Women in Finance. Zuzana Trejdlová z pojišťovny Kooperativa, Věra Konečná z ČSOB a Šárka Dolanská z Generali Česká distribuce jsou probyznysově a proklientsky orientované manažerky. Chtějí, aby byl jejich tým i region ten nejúspěšnější - a také se jim to daří. Jaký je jejich recept? A jak o stovky kolegyň a kolegů pečují? I o tom mluví v podcastu Women in Finance.

Video verzi celého rozhovoru najdete tady.

Šárka Dolanská působí jako regionální ředitelka Generali Česká distribuce pro Prahu. Je výrazně byznysově a vztahově orientovaná manažerka, která vidí všude příležitosti. „I tam, kde nastává změna a může na první pohled vypadat situace negativně, je pro mě důležité vnímat širší kontext. Jsem pověstná tím, že kudy chodím, tudy trousím. Když mě například obsluhuje prodavačka, která je šikovná, tak mé nakupování končí odevzdáním vizitky,” popisuje své nadšení pro hledání nových talentů Šárka a s úsměvem dodává také své heslo, které používá na zájezdech s týmem. „Když jsme kdekoliv na eventech, kde náš region vyhrává soutěže, tak říkám - Praha se fotí!”

Podobné heslo má se svým týmem také Věra Konečná, která působí jako oblastní ředitelka ČSOB pro Moravu a Vysočinu. Proklientské a byznysové myšlení vnímá jako „hledání cesty či užitku”. I proto Věrou vedené týmy vykazují skvělé výsledky a mohou tak dodat pokřik: Morava jede!

Věra jako správná lídryně ví, že za úspěšným byznysem stojí i péče o tým. Každý den se s někým z kolegů napříč regionem sejde a promluví. Zjišťuje, kdy mají narozeniny, aby dostali přání či kytici. V péči o tým nepřestává ani v nekomfortních situacích. „Když se objeví složité situace, chci, aby lidé dostávali informace včas a otevřeně, tak jak jsou,” doplňuje Věra, která se snaží jednat vždy lidsky a otevřeně.

Hluboký zájem o lidi má také Zuzana Trejdlová, ředitelky Agentury západní Čechy v pojišťovně Kooperativa. „Gró všeho je mluvit s lidmi. Rozumět tomu, co dělají, umět je někdy vytáhnout a někdy zase potlačit,” vysvětluje Zuzana. V rámci péče o své kolegy zavedla například takzvané páteční chlubení. „Jde o ranní setkání s regionálními řediteli. Chlubí se, co se jim za ten minulý týden povedlo. A když se jim něco nepovedlo, tak neříkají, co vše bylo špatně, ale vysvětlí, jak to příště udělají jinak a lépe.”

Moderní technologie jako podpora, ne jako hrozba

V rámci rozhovoru došlo i na téma technologií a jakým způsobem jdou pozvané dámy svému týmu příkladem při jejich zavádění do firmy. Věra přiznává, že inovace občas nejsou pro kolegy jednoduché, ale ona sama se ve všem snaží najít to pozitivní. A evidentně to vychází. „Když vezmu jako příklad umělou inteligenci, na počátku k ní byl od kolegů velký odpor a dnes to vnímají pozitivně, protože jim začíná v práci pomáhat,” popisuje Věra.

Také Zuzana se snaží jít příkladem. Technologie jí baví a motivující zázemí má i ve své rodině. „Baví mě, když lidem v práci můžu vysvětlit, jaký užitek jim to může přinést. Ale z druhé strany je také důležité umět se zbavit starých technologií. Nabalujeme mnoho nového a trochu se v tom ztrácíme,” popisuje Zuzana.

Jakým způsobem zvládají Zuzana Trejdlová, Věra Konečná a Šárka Dolanská superkrizové situace? S čím se v podcastu pochlubily? A proč je pro pro ně důležité nepoužívat anglické termíny, ale mluvit na své kolegy česky? I o tom mluví v podcastu Women in Finance.

sinfin.digital