Organizovanost a strukturovanost jsou pro naši práci nezbytné, shodují se finanční expertky Jitka Palatová, Pavla Křečková a Beáta Petrušová

Dva a půl roku, rok a měsíc. Tak dlouho jsou na svých, stále ještě nových pozicích tři inspirativní ženy, které přijaly pozvání do podcastu Women in Finance – Jitka Palatová, generální ředitelka společnosti KB SmartPay ze skupiny Wordline, Pavla Křečková, Head of Banking & Finance v KPMG Legal a Beáta Petrušová, Chief Financial Officer Europ Assistance ze skupiny Generali. Jak se jim daří držet své vize a jejich plnění v kontextu korporátních zajetých vzorců? Jsou dobře organizované? A v jakých dovednostech a tématech skutečně vynikají?

Nejkratší dobu je ve své aktuální pozici advokátka Pavla, která nastoupila do KPMG letos v září. Stejný typ práce už ale vykonává přes dvacet let. Ostatně podle renomovaných zahraničních přehledů je oceňovanou expertkou na oblast bankovnictví. Jejími silnými stránkami, které jí v práci pomáhají, jsou empatie vůči klientům, dotahování cílů a také organizovanost.

„Od dětství mám vštěpováno, že se chodí včas. A pokud bych měla přijít pozdě, musím se omluvit. Také chci mít v práci ve věcech pořádek a dodržovat time management,“ říká Pavla, kterou korporátní prostředí KPMG motivuje. Ráda je součástí většího celku.

Být organizovanou se snaží také Jitka. A i když by jí mohla s plánováním kalendáře pomoci asistentka, pochopila, že potřebuje jiný klíč k úspěšné organizaci. „Dospěla jsem k závěru, že je lepší si plánování schůzek dělat po svém. Mám to v hlavě namyšlené dopředu a jsem tak sama rychlejší, než kdybych k tomu měla někoho dalšího,“ říká Jitka a doplňuje, že je z jejího pohledu důležité se také na každou schůzku řádně připravovat.

To, že se Jitka Palátová stala generální ředitelkou, není náhoda. Jedna z jejích skvělých vlastností totiž je, že si umí v životě říct, kam míří a vše si intuitivně poskládat, aby se k cíli dostala s lehkostí. A pokud se přeci jen někdy nedaří, například v tempu plnění jejích vizí, pomáhá jí sport a příroda. „Vize jsem před příchodem do nové práce měla, ale jde to všechno pomaleji, než jsem předpokládala,“ uznává Jitka, pro kterou korporátní procesy nejsou „oblíbeným šálkem kávy“.

Nastavování procesů a dodržování korporátních pravidel je naopak blízké Beátě Petrušové. Dalo by se říct, že se do své role finanční ředitelky už narodila. „Od dětství jsem finanční ředitel. Vždy jsem byla dost strukturovaná a uměla jsem si vše spočítat,” říká s úsměvem Beáta, která už na škole fungovala jako pokladník. Organizovanost si drží odmala jak v penězích, tak i v čase. „Pro mě je důležité být na místě včas. A co dělám ještě raději – přijdu dřív,” doplňuje Beáta, které v plánování ve firmě pomáhá její dobře sestavený tým.

Profesní srdeční záležitosti

Dalším tématem rozhovoru v podcastu Women in Finance byly „srdeční záležitosti“ třech pozvaných dam, o kterých by mohly hodiny zaníceně hovořit. Jitka jako certifikovaný kouč měla odpověď jasně danou. „Mluvila bych o síle mentoringu a koučinku. Pracuji s lidmi, kteří se posouvají dál. Zjišťují díky tomu, co je doopravdy baví a že se tak mohou ze špatného místa posunout tam, kde budou šťastní,“ vysvětluje Jitka. Beáta jako své blízké téma zvolila umělou inteligenci. A Pavla – jako správná právnička – téma preventivní restrukturalizace.

O jakých tématech by si Jitka Palátová, Pavla Křečková a Beáta Petrušová rády poslechly přednášku? Daří se jim zachovávat klid v práci? A na co jsou v poslední době pyšné, že se jim skutečně povedlo? I o tom mluvily v podcastu Women in Finance.

Další díly


sinfin.digital