Jak se propojuje právo a byznys pod taktovkou žen? I to bylo tématem debaty Právničky LIVE!

Další živě vysílaná debata Právničky LIVE! v rámci projektu #PRVNÍCH100LET se zaměřila mimo jiné na to, jak si najít srdcový obor práva nebo jak více otevřít dveře nejvyšších pater advokacie pro ženy. Pozvání do debat s moderátorem Jaroslavem Kramerem přijalo sedm elitních advokátek i firemních právniček. Odkaz na jednotlivé diskusní panely najdete v textu níže.

Panel č. 1: Jana Sedláková, Janka Brezániová

V prvním panelu vystoupila Jana Sedláková, partnerka advokátní kanceláře Sedlakova Legal, která se ve své praxi zaměřuje na oblasti IT a softwarové právo, korporátní právo, due diligence a investice.

Dalším hostem byla Janka Brezániová, partnerka v advokátní kanceláři Taylor Wessing. Janka je vedoucí pracovněprávního oddělení kanceláře a ve své praxi se zaměřuje především na oblast zaměstnávání, důchodů a mobility.

Tématem jejich debaty je například to, co Janu s Jankou přivedlo k jejich oblastem práva, i to, jak náročné je udržovat se v obraze s neustálými změnami.

Panel č. 2: Aneta DismanPaulína MacháčováVeronika Bočanová

Tématem druhého panelu bylo mimo jiné i to, jaká je nastupující generace expertek a expertů působících v oblasti nemovitostního nebo rodinného práva. A rovněž to, co znamená „lidská advokacie“. 

Vystupuje v něm Aneta Disman z pražské kanceláře Clifford Chance. Ve své praxi se zaměřuje na investice, divestice a správu aktiv v oblasti nemovitostí a stavebnictví. Debaty se zúčastnila také Paulína Macháčová, advokátka z Aegis Law. Paulína se zaměřuje zejména na fúze a akvizice, nemovitostní právo a soudní spory. A připojila se také vedoucí advokátka Veronika Bočanová z Havel & Partners, která se specializuje na oblast rodinného a pracovního práva.

Panel č. 3: Petra Bernklau, Martina Absolonová a Eva Pallová

Do poslední debaty přijaly pozvání tři úspěšné firemní expertky: Eva Pallová, která již 13 let pracuje v D.A.S. právní ochrana, Petra Bernklau z Komerční banky a Martina Absolonová z Vodafone. Diskutovaly mimo jiné o tom, kde dnes vidí nenahraditelnou roli firemních právníků, a také o tom, jak se právničkám daří kombinovat náročné pracovní tempo s prostorem pro vlastní aktivity.

#PRVNÍCH100LET

Projekt #PRVNÍCH100LET si připomíná sto let, kdy opustila brány právnické fakulty první absolventka právnička. Spojuje současné inspirativní dámy právního světa i veřejného života a připomíná osudy žen, které jejich profese formovaly. Pokud nechcete zmeškat novinky #PRVNÍCH100LET, přihlaste se k odběru newsletteru na domovské stránce webu.

sinfin.digital