Která právnická profese je „in“? I to bylo tématem debaty Právničky LIVE!

Další živě vysílaná debata Právničky LIVE! v rámci projektu #PRVNÍCH100LET se zaměřila mimo jiné na to, proč studovat práva, která právnická profese je ideální pro absolventky a absolventy práv a která jde nejlépe skloubit s mateřstvím. Pozvání do debat s moderátorem Jaroslavem Kramerem přijalo devět elitních zástupkyň advokacie, notariátu i firemního segmentu. Odkaz na video najdete v textu níže.

Jaká témata aktuálně řeší Česká advokátní komora, Notářská komora ČR a Unie podnikových právníků? Která právnická profese je ideální pro absolventky a absolventy práv a která jde nejlépe skloubit s mateřstvím? 

To probíráme v prvním bloku debaty Právničky LIVE! s předními zástupkyněmi těchto profesních komor a sdružení. Pozvání přijaly místopředsedkyně České advokátní komory Monika Novotná, viceprezidentka Unie podnikových právníků ČR Klára Novotná a notářka v Hradci Králové Helena Divišová.

Proč studovat práva? A je advokacie vhodná „pro holky“? Nejen to je tématem druhé debaty, ve které vystoupily advokátky Martina Parusová Zímová z Accace, Petra Kinclová z PwC Legal a Markéta Hanzlíková z Peterka & Partners. Společně s moderátorem Jaroslavem Kramerem se také podívaly na to, zda jsou rozdíly ve fungování „velké“ a „malé“ advokacie.

O tom, že je advokacie stále „in“, debatují v posledním bloku úspěšné partnerky předních advokátních kanceláří na českém trhu – Zuzana Smítková z Chrenek Toman Kotrba, Lucie Kalašová z bpv Braun Partners a HR manažerka Jitka Drážková z Rowan Legal. Nevyhýbají se ani debatě o trendu specializace v rámci advokacie a tomu, jaké výhody a možné nevýhody může přinášet.

#PRVNÍCH100LET

Projekt #PRVNÍCH100LET si připomíná sto let, kdy opustila brány právnické fakulty první absolventka právnička. Spojuje současné inspirativní dámy právního světa i veřejného života a připomíná osudy žen, které jejich profese formovaly. Pokud nechcete zmeškat novinky #PRVNÍCH100LET, přihlaste se k odběru newsletteru na domovské stránce webu.

sinfin.digital