Právničky LIVE: Ženská síla v advokacii, rozvoj juniorů a inspirace z justice

Podcast Právničky se vrací. I když v tak trochu zmodernizované podobě. Pozvání do prvního z pravidelných živých streamů projektu #PRVNÍCH100LET přijaly elitní advokátky, soudkyně i laureátky ocenění Flamma pro inspirativní ženy ze světa práva.

V prvním bloku od 10:30, který moderoval Jaroslav Kramer, se sešly Jana Marková, laureátka ocenění Flamma 2021 a advokátní koncipientka společně s Adélou Krbcovou, partnerkou a ředitelkou české kanceláře Peterka & Partners.

Následovala debata moderovaná Monikou Novotnou, místopředsedkyní České advokátní komory a partnerkou Rödl & Partner. Spolu s ní probraly témata ženské síly v advokacii, práce na dálku v právnických profesích nebo to, proč je v advokacii stále méně mladých talentů Jana Hladká Zilvarová, vedoucí partnerka Z/C/H Legal, Sylvie Sobolová, partnerka Kocián Šolc Balaštík a Hana Gawlasová, partnerka Deloitte Legal.

Třetí debata patřila advokátkám Kristýně Faltýnkové z PRK Partners, Kateřině Floriánové z Bird & Bird a Janě Fuksové z KPMG Legal. Moderátorka Katarina Maisnerová ml., vysokoškolská pedagožka a Talent roku v rámci ocenění Právník roku 2014, spolu s nimi probrala například téma diverzity nebo rozvoje juniorních kolegů.

Do závěrečného rozhovoru, který moderoval Jaroslav Kramer, přijala pozvání Veronika Křesťanová, místopředsedkyně městského soudu v Praze, laureátka ocenění Flamma 2021.

Živý stream bylo možné sledovat od 10:30 do 12:30, následně zůstane k dispozici na YouTube odkazu níže.

#PRVNÍCH100LET

Projekt #PRVNÍCH100LET si připomíná sto let, kdy opustila brány právnické fakulty první absolventka – právnička. Spojuje současné inspirativní dámy právního světa i veřejného života a připomíná osudy žen, které jejich profese formovaly. Pokud nechcete zmeškat novinky #PRVNÍCH100LET, přihlaste se k odběru newsletteru na domovské stránce webu.

Červená čára se posouvá. Tanky pro Ukrajinu zbořily další tabu, ale také nasvítily dilema, které zdaleka netrápí jen Německo

Karel Barták

Stalo se to, co mnozí očekávali – kancléř Olaf Scholz podlehl tlaku spojenců a souhlasil s tím, aby na Ukrajinu směřovaly německé tanky Leopard 2, které jsou ve výzbroji desítky evropských členů Severoatlantické aliance. Německo tak podtrhlo a potvrdilo žádoucí jednotu Západu vůči ruské agresi; jeho nesmírné váhání, které tomu předcházelo, naopak demonstrovalo dilema, jež trápí německé politické představitele, a zdaleka nejen je. Dostali jsme se do schizofrenní fáze, kdy každou novou, vyšší formu vojenské pomoci bude doprovázet tento zásadní hlavolam: Jak zachovat jednotu, pomoct Ukrajině, překazit ruské plány, a zároveň se nevystavit přímému střetu s Ruskem, nepodnítit rozpoutání jaderné války a, což je také velmi důležité, nepoštvat si proti sobě domácí veřejné mínění.

Přečíst celý článek
sinfin.digital