Kontakt s realitou je pro nás zásadní, říkají Lenka Kejíková, Danuše Nerudová a Diana Rádl Rogerová

V posledním roce zažily zásadní profesní změny. Danuše Nerudová se rozhodla kandidovat na prezidentku, Diana Rádl Rogerová po šestnácti letech opustila společnost Deloitte a Lenka Kejíková kývla na hvězdnou pracovní nabídku. Jakoukoliv překážku všechny tři vidí zejména jako příležitost pro novou životní zkušenost. A ty je formují, jak popisují v podcastu Women in Finance.

„V životě dávám na intuici, rozhodnutí musí člověk cítit. Pokud není rozhodnutý a je vnitřně neuspořádaný, neměl by o změnách mluvit,“ říká v podcastu Women in Finance prezidentská kandidátka Danuše Nerudová.

Ekonomka a vysokoškolská pedagožka tak přibližuje, co hrálo roli v jejím rozhodnutí usilovat o hlasy voličů. V ostré kampani ji potěšila podpora synů, kteří se aktivně zapojují. Naopak překvapivá jsou podle ní některé témata, která společnost řeší – například to, zda nepřibrala. „Jsem ráda za konstruktivní kritiku, tu potřebuje každý z nás. Je ale nutné rozlišit, kde končí konstruktivní kritika a kde začíná ta manipulativní,“ popisuje.

V podcastu Women in Finance Danuše Nerudová prozrazuje, že nemá velký tým spolupracovníků a na sociálních sítích odpovídá na komentáře a debatuje s uživateli sama. „Ráda bych si zachovala kontakt s realitou, nechci se zavírat do slonovinové věže. Komunikace je klíčem k tomu, jak se dozvědět nezkreslené informace. Je nutné napřímo komunikovat s lidmi,“ říká.

Vadilo by mi, kdyby na Hradě byl bývalý komunista. Připomeňte si velký "volební" rozhovor s Danuší Nerudovou

sinfin.digital