Kontakt s realitou je pro nás zásadní, říkají Lenka Kejíková, Danuše Nerudová a Diana Rádl Rogerová

V posledním roce zažily zásadní profesní změny. Danuše Nerudová se rozhodla kandidovat na prezidentku, Diana Rádl Rogerová po šestnácti letech opustila společnost Deloitte a Lenka Kejíková kývla na hvězdnou pracovní nabídku. Jakoukoliv překážku všechny tři vidí zejména jako příležitost pro novou životní zkušenost. A ty je formují, jak popisují v podcastu Women in Finance.

Lenka Kejíková, Danuše Nerudová a Diana Rádl Rogerová - videoverze podcastu pro předplatitele

„V životě dávám na intuici, rozhodnutí musí člověk cítit. Pokud není rozhodnutý a je vnitřně neuspořádaný, neměl by o změnách mluvit,“ říká v podcastu Women in Finance prezidentská kandidátka Danuše Nerudová.

Ekonomka a vysokoškolská pedagožka tak přibližuje, co hrálo roli v jejím rozhodnutí usilovat o hlasy voličů. V ostré kampani ji potěšila podpora synů, kteří se aktivně zapojují. Naopak překvapivá jsou podle ní některé témata, která společnost řeší – například to, zda nepřibrala. „Jsem ráda za konstruktivní kritiku, tu potřebuje každý z nás. Je ale nutné rozlišit, kde končí konstruktivní kritika a kde začíná ta manipulativní,“ popisuje.

V podcastu Women in Finance Danuše Nerudová prozrazuje, že nemá velký tým spolupracovníků a na sociálních sítích odpovídá na komentáře a debatuje s uživateli sama. „Ráda bych si zachovala kontakt s realitou, nechci se zavírat do slonovinové věže. Komunikace je klíčem k tomu, jak se dozvědět nezkreslené informace. Je nutné napřímo komunikovat s lidmi,“ říká.

Autentickou komunikaci považuje za důležitou i Lenka Kejíková, generální ředitelka a předsedkyně představenstva Generali penzijní společnosti. „Pro mě je důležité se chovat autenticky například na sociálních sítích. Vadí mi ale, že tam lidé píšou věci, které by si druhému netroufli říci do očí,“ konstatuje v podcastu Women in Finance.

Expertka na řízení rizik dostala nabídku vést Generali penzijní společnost v době, kdy měla malé dítě. „Výzvy mám ráda, ale chtěla jsem být i máma. Nakonec jsem do toho po rodinné poradě šla,“ popisuje s tím, že změna profese šla poměrně hladce. „Všechny dovednosti, které jsem získala v kontrolní funkci, mi byly základem pro novou profesi,“ říká s tím, že jako risk manažerka má v hlavě vždy tisíce scénářů – i proto ji máloco překvapí.

I když se stále považuje v pozici za nováčka, dnes už si dovoluje být více sama sebou. „Přesto ráda žiji v anonymitě. Už to, že jsem šla do podcastu, pro mě bylo překonání strachu. Vpouštění si více lidí do života je pro mě krok vpřed,“ dodává.

Diana Rádl Rogerová posledních šestnáct let vystupovala pod hlavičkou společnosti Deloitte, z toho od roku 2006 jako vedoucí partnerka v České republice. V podcastu Women in Finance popisuje, jak zásadní změnou pro ni odchod z Deloitte je. „Celý život jsem na nějaké cestě. Mám jediné pravidlo – být v životě šťastná a tomu přizpůsobuji úplně všechno. Jakmile nastal den D, kdy jsem oznámila svůj odchod, strašně se mi ulevilo. Není od věci dát si občas volno,“ říká. Zmiňuje také, že i když je povahou spíše analytik, čím je starší, tím je více intuitivní.

„Denně překonávám strach, strach z neznáma. Každý den si pokládám otázku, na kterou neznám odpověď,“ přibližuje Diana. 

Jak se ke strachu staví Danuše Nerudová a Lenka Kejíková? Jaký návod mají na překonávání překážek a proč je podle nich zásadní kritické myšlení? I na to odpovídají v podcastu Women in Finance.

Další díly


sinfin.digital