Jak zaujmout nastupující generaci lídrů ve financích?

Na trhu práce převažuje optimismus. Nejsilnější náborové aktivity očekávají manažeři zejména v odvětví bankovnictví, financí, pojištění a nemovitostí, vyplývá z průzkumu Index trhu práce společnosti ManpowerGroup. Existuje ale zaručený náborový trik, jak zaujmout ty nejlepší? Lze úspěšně naplnit očekávání nastupující generace manažerek a manažerů? A jak správně nastavit firemní vzdělávací a talentové programy? I o tom byl živý stream projektu #FinŽeny, který se věnoval budoucí generaci lídrů ve financích. Stream začíná v 30. minutě.

V první části živého streamu projektu #FinŽeny představila aktuální trendy na trhu práce Jaroslava Rezlerová, která je od roku 2001 generální ředitelkou ManpowerGroup, největší recruitmentové společnosti v ČR s obratem 4 miliardy korun a která najde každý rok prostřednictvím 35 poboček práci pro 24 tisíc lidí. Další blok živého streamu přiblížil zkušenosti napříč Generali Českou pojišťovnou. Pozvání přijaly Kateřina Kotová, senior manažerka útvaru správa zajištění, Andrea Sedláková, senior manažerka pro nábor a adaptaci obchodu a Lucie Šafirova, manažerka vzdělávání. V třetí části streamu se potkaly Lucie Hanzlová, personalistka České podnikatelské pojišťovny a analytička Portu Anna Kortusová, která sama patří mezi nastupující generaci dynamických manažerů ve finančním segmentu.

Lídry, a to nejen ty budoucí, je třeba rozvíjet. I to popsala v další části streamu Dana Bártová, manažerka vzdělávání a rozvoje v Moneta Money Bank. Poslední část debaty projektu #FinŽeny se věnovala vzdělání. Pozváni přijaly Marcela Zárybnická Žárová, proděkanka pro zahraniční vztahy a statutární zástupce děkana Vysoké školy ekonomické v Praze a Barbora Rýdlova, vedoucí katedry financí a oceňování podniku na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze


ZÁZNAM STREAMU ZAČÍNÁ V 30. MINUTĚ VIDEA

Projekt #FinŽeny spojuje inspirativní ženy z finančního světa napříč profesemi, přináší do veřejného prostoru debatu o klíčových tématech celého segmentu a inspiruje příběhy žen, na jejichž expertize finančnictví stojí.

„Zelená je tráva, fotbal to je hra…“ aneb Osobní ohlédnutí za takřka sto lety světových šampionátů v kopané

Martin Kovář

Dvaadvacáté mistrovství světa ve fotbale v Kataru běží už skoro týden na plné obrátky. Kromě vášnivých diskusí o možné korupci v souvislosti s bojem o jeho pořadatelství, o mrtvých dělnících při stavbách moderních stadionů, o nedostatku respektu vůči příslušníkům LGBT+ komunity a tom, jak z pohodlí bezpečné Evropy některé národní týmy „statečně“ bojují za diverzitu a proti rasismu, zatímco v Kataru sice nerady, ale přesto poslušně plní nařízení FIFA a pořadatelů o „nepolitickém šampionátu“ atd. se přitom vede řeč, pro mnohé aktivisty překvapivě, také o fotbalu samotném. A především o něm bude tento text, toto ohlédnutí za téměř již stovkou let nádherné hry, která přitahuje – všemu navzdory – pozornost fanoušků jako žádná jiná.

Přečíst celý článek
sinfin.digital