Vracíme Prahu na mapu světových byznysových eventů, říká Vojtěch Sucharda z Arrows

Ještě před několika lety budoval po nocích a bez jistoty výsledku mezinárodní síť právníků a daňařů. Dnes zahrnuje byznysová platforma Arrows International experty z více než 70 zemí světa a chystá na konec dubna své další mezinárodní setkání, tentokrát však trochu jinak – ve velkém stylu, s klienty a partnery. „Půjde o zásadní byznysovou událost, kde budeme propojovat výjimečné podnikatele na mezinárodní úrovni a pomáhat jim tak s podporou jejich podnikání v nadnárodním měřítku,“ říká v rozhovoru Vojtěch Sucharda.

Vojtěchu, jste partnerem advokátní kanceláře Arrows ETL Global a současně vedete mezinárodní síť Arrows International. Jak jste k takové síti došli?

Když jsme před pěti lety zakládali advokátní kancelář Arrows, měli jsme vidinu, že se staneme mezinárodní advokátní kanceláří. Zvolili jsme si cestu vlastní mezinárodní sítě, kterou jsme začali budovat tak, že jsme si našli na internetu zajímavé zahraniční kanceláře a jednoduše jsme jim napsali email. Prakticky všichni, komu jsme napsali, nám odpověděli že je to skvělý nápad a cca za měsíc na to (v říjnu 2017) jsme měli první setkání v Praze. Tenkrát ještě jen s našimi kolegy advokáty.

Na jaké země jste cílili?

Nechtěli jsme zprvu cílit na západ, a tak jsme hledali kanceláře z Rakouska, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska nebo Chorvatska. Dnes už máme v síti právníky a daňové poradce z více než 70 zemí.

Mezinárodních sítí je ale hodně. To, že jste měli úspěch, není úplně obvyklé…

Ano, ale většina to dělá pořád na stejné bázi. My se snažíme síť budovat trochu odlišně. Tedy co nejvíce volně a spíše se řídit principy toho, že kdo má přidanou hodnotu, tak si své místo najde. Přestali jsme se například omezovat na jednu kancelář pro jednu danou zemi. Současně jsme zaměřili i na přidanou hodnotu sítě jako takové, která je spíše businessovou platformou pro naše klienty. A to nejen pro obchodní a konzultační příležitosti, ale také networkingové…

Takové pokrytí se vám povedlo hned zkraje fungování sítě?

Trvalo to víc než tři roky, kdy jsme věnovali po večerech čas nezaplacené práci a neustálé komunikaci s partnery. Je to o tom vydržet a jít si za svým cílem. Postupem času se začaly objevovat první náznaky toho, o čem já jsem byl vždy přesvědčen, tedy že síť bude fungovat a má pro naši kancelář obrovskou přidanou hodnotu. Začali jsme být zajímaví nejen pro naše partnery, ale i jejich klienty. I proto jsme se rozhodli všechny sezvat do Prahy…

Tím narážíte na Business MeetUp konferenci, kterou pořádáte v Praze již za dva týdny. O co jde?

Je to možná nejzajímavější businessová akce tohoto jara postavená na neotřelém konceptu, navíc v nádherném prostoru Národního muzea v Praze. Mezinárodní právníci z celého světa shromáždí své klienty a obchodní partnery, kteří se přijedou bavit o příležitostech a výzvách moderní doby. A také navazovat vztahy, jaké nenavážete každý den. Obecným mottem akce je "Future of business", a to konkrétně byznysové výzvy a příležitosti. Po poměrně dlouhé době se tak bude jednat o příležitost setkat se fyzicky se zajímavými lidmi, špičkami businessu z celého světa.

Jak jste k tomuto tématu došli?

Ptali jsme se našich klientů, co by je nejvíce zajímalo, kdyby měli přijít na naši konferenci. Shodli se, že by si velmi rádi poslechli reálné příběhy inspirativních podnikatelů a tipy a predikce, na co se připravit v pomyslné "nové době" a jak. To vše na pozadí úspěchů a zkušeností těchto řečníků.

Konference Business MeetUp powered by Arrows

Mezinárodní síť ARROWS INTERNATIONAL pořádá 28. dubna 2022 v Národním muzeu v Praze konferenci pro více než 200 topmanažerů z celého světa na C-level úrovni. Informace o konferenci a možnost koupě vstupenek naleznete na odkazu zde. Info.cz je mediálním partnerem konference.

Když už zmiňujete novou dobu, vy jste podobný koncept plánovali už v roce 2020…

Vše bylo naplánováno a připraveno. Celé se to zrušilo kvůli pandemii koronaviru týden před MeetUpem. Jediné, co jsme si vzali pozitivního, že jsme věděli do čeho jdeme. Základní koncept jsme ale nezměnili. Například to, že je to zřejmě jediná akce, kterou právníci pořádají primárně pro své klienty a nebude se na ní vůbec řešit právo.

Co jsou tedy hlavní programové linky?

Konference má 4 hlavní obsahové bloky, a to Growing international, How to raise a Unicorn, Going public a Big players Tips. V zásadě tak probereme všechny „fáze“ růstu firem od rozkročení se na zahraniční trhy, cestou za miliardovým oceněním v dolarech, vstup na burzu až po zkušenosti nejelitnějších manažerů z největších společností. Mezi řečníky vystoupí třeba Lubo Smid z STRV, Jidřich Fremuth z O2 nebo Olin Novák z Rohlíku. Velkou radost mám z účasti zahraničních řečníků, jako je šéf ETL Global Christian Gorny, americký expert na konopné (CBD) odvětví Robert Hoban nebo ukrajinský rodák Max Verteletskyi ze Spaceti.

Co pro vás bude úspěšným výsledkem MeetUpu?

Předně se těším na atmosféru a velké množství dobrých lidí. Že fyzicky uvidím naše kolegy a partnery. No a předpokládaný výsledek? Snad co nejvíce nových vztahů napříč celým světem, podpora nových spoluprací a také řada zajímavých informací.

sinfin.digital