Pospíšil končí jako předseda správní rady Musea Kampa. Nebylo to lehké rozhodnutí, ale sliby voličům se plní, přiznává

„Na konci března schválila Správní rada Musea Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových novelu stanov, která mi formálně umožnila podat rezignaci na post jejího předsedy. Po projednání se Správní radou a zapsání změn do nadačního rejstříku jsem ke včerejšímu dni, tedy 24. dubna 2023, na tuto funkci rezignoval. A plním tak slib, který jsem dal svým voličům,“ říká Jiří Pospíšil, který se po komunálních volbách v loňskkém roce stal náměstkem primátora a radním hlavního města Prahy, do jehož gesce spadá mimo jiné i oblast kultury. 

Pospíšil přiznává, že rozhodnutí pro něj nebylo úplně jednoduché. „Nerad bych ale byl příčinou zbytečných politických útoků na muzeum, které paní Meda Mládková zakládala s těmi nejlepšími úmysly,“ komentuje svůj krok. 

„Zcela upřímně můžu říct, že je muzeum díky skvělým pracovníkům v dobrých rukou. Podařilo se nám zvládnout řadu krizí: povodně, požár, koronavirus, stoupající ceny energií. A za ta léta jsme se stali nejenom lákadlem, ale i dočasným domovem pro skvělé umělce a umělkyně, o jejichž výstavy měli návštěvníci velký zájem. A jednalo se o atraktivní jména, jako byli Josef Pleskot, Olbram Zoubek, Jiří Šalamoun nebo atypickou symbiózu dvou uměleckých světů – Alfonse Muchy a Pasty Onera,“ dodává s tím, že Museu Kampa se daří rozšiřovat sbírku, kterou Meda Mládková odkázala Praze, dále spoluorganizuje Letní scénu Musea Kampa pro divadelní i hudební nadšence.  Podařilo se také veřejnosti zpřístupnit Werichovu vilu, která dlouhá léta předtím zbytečně chátrala.

„Jsem svým kolegům velmi vděčný za to, jakou práci jsme společnými silami odvedli. A jsem si jist, že v tomto trendu bude muzeum pokračovat, aby nadále zůstalo pokladnicí moderního umění, jakou je,“ uzavírá Pospíšil.

sinfin.digital