Potřebuje české zdravotnictví zásadní reformu? Odborníci navrhnou, jak uspokojit nenasytný systém a zlepšit zdravotní péči

Info.cz

Objem peněz, které každý rok „tečou“ do českého zdravotnictví, se za posledních deset let takřka zdvojnásobil a přesahuje už hranici 400 miliard korun. Pandemie covidu výdaje na zdravotní péči ještě podstatně zvedla, stejně tak pravidelně rostou výdaje za státní pojištěnce. Dlouhodobě je taková situace neudržitelná a se stárnutím populace bude velmi těžké udržet zdravotní péči alespoň na současné úrovni. Možná řešení této situace se pokusí navrhnout účastníci konference Budoucnost zdravotnictví, která se uskuteční už za necelé dva týdny v Praze.

Setkání expertů, mezi nimiž budou politici, doktoři či ekonomové, zahájí trojice Jan Růžička, Pavel Hroboň a Tomáš Doležal, která před několika týdny rozpoutala veřejnou debatu svým „manifestem“ českého zdravotnictví. Ten obsahuje celou řadu konkrétních kroků, které by měly situaci ve zdravotnictví zásadně zlepšit.

Účastníky konference čeká hned několik debat. Konkrétně debata stratégů, debata tripartity, debata politiků, debata nestorů, debata zdravotníků a debata inovátorů. Vystoupí prakticky všichni, kdo rozhodují o osudu českého zdravotnictví. Nebude chybět ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, šéf VZP Zdeněk Kabátek, Roman Prymula, silná jména z možné příští vlády jako Ondřej Dostál či řada podnikatelů, mezi nimi například Martin Kasa.

Pokud máte zájem o účast na konferenci, pište na [email protected] Setkání se uskuteční 15. listopadu od 9:00 v prostoru Máj 4. patro. 

Podrobnosti naleznete na https://events.e15.cz/konference-budoucnost-zdravonictvi/


Texty k tématu najdete ve speciálu INFO.CZ

sinfin.digital