Podpis Ronalda, Jágra, Berdychova poslední raketa. Charitativní aukce pomůže předčasně narozeným dětem

Podepsané dresy Cristiana Ronalda z Ligy mistrů. To jsou hlavní lákadla charitativní aukce, kterou pořádá oděvní značka ALEX by Gianni založená moderátorkou Alexandrou Mynářovou. Dražba navazuje na úspěch z roku 2019, kdy se dresy několika hráčů SK Slavia Praha vydražily za téměř 100 tisíc korun. Tentokrát se do dražby podařilo získat ještě více sběratelských trofejí. Sportovní nadšenci tak mohou získat kromě podepsaných dresů fotbalové Slavie také podepsaný dres Jaromíra Jágra, Pavla Nedvěda i Cristiana Ronalda. "Dva podepsané dresy Cristiana Ronalda z Ligy mistrů máme v aukci právě díky Pavlu Nedvědovi, viceprezidentovi Juventusu Turín", vysvětluje Alexandra Mynářová. 

Na své si přijdou ale i tenisoví fanoušci. Podepsanou raketu dodal Tomáš Berdych. Je to dokonce raketa, se kterou Tomáš Berdych odehrál poslední Turnaj své kariéry US Open 2019. Tomáš s úsměvem vzkazuje: "Je to velmi vzácná raketa, tak ať se dražitelé snaží a pořádně přihazujou."

Kompletní výtěžek aukce obdrží  Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Předchozí aukce pomohla dvěma těžce nezralým dětem Marušce a Adámkovi, které po narození nevážily ani 1 kilogram. Alex k aukci natočila krátký propagační spot, ve kterém účinkují i oba její synové Vráťa a Viktor. Právě prvně jmenovaný také přišel na svět předčasně. "Chci moc poděkovat všem, kteří se na aukci podílí. Potěšilo mě, že se všichni oslovení sportovci zapojili do dobročinné dražby i to, s jakou rychlostí. Během několika dní jsme měli všechny trofeje pohromadě a mohli začít chystat tuto aukci. Tak nám držte palce, ať se vydaří," uzavírá Alex. 

Již několik hodin po spuštění aukce se celková částka vyšplhala na 23 tisíc korun. Potrvá ještě dalších 9 dní.

Exprimátor Hudeček kandiduje do Senátu: „Prahu je třeba zbavit stovek politiků i úředníků. Ušetří se až miliarda a město by fungovalo lépe.“

Vojtěch Kristen

Po roce 2014 a nevyhraných komunálních volbách se tehdejší pražský primátor Tomáš Hudeček s vysokou politikou rozloučil. Mohly za to nejen spory s tehdejším šéfem pražské TOP 09 Jiřím Vávrou, ale i obvinění v nepřehledné kauze Opencard (soud před dvěma lety Hudečka zprostil obžaloby, loni se mu za stíhání omluvilo ministerstvo spravedlnosti). Někdejší primátor se poté věnoval pedagogické a publikační činnosti i rodině, nyní však hlásí návrat do politiky. Kandiduje do Senátu na Praze 11 a jeho programem prostupuje téma rozpočtové odpovědnosti, se kterým kdysi TOP 09 do veřejného prostoru vstupovala. Hudeček v rozhovoru pro INFO.CZ například kritizuje přebujelost pražských politiků a úředníků a navrhuje razantní snížení jejich počtu, což by prý městu dokázalo ušetřilo až miliardu ročně.

Přečíst celý článek
sinfin.digital