Právničky LIVE: Jak se propojuje právo a byznys pod taktovkou žen? Sledujte debatu elitních právniček

Třetí vydání živě streamované diskuze Právničky LIVE! se zaměřilo na elitní byznys právničky. Pozvání do debaty projektu #PRVNÍCH100LET přijaly zkušené advokátky i firemní expertky. Záznam diskuze najdete dole v článku.

V prvním bloku od 10:30, který moderovala partnerka Z/C/H Legal Jana Hladká Zilvarová vystoupila partnerka Deloitte Legal Jaroslava Kračúnová, advokátka Havel & Partners Hana Erbsová a partnerka IBM Marcela Káňová. Probraly například to, zda je přesah mezi právnickou profesí a byznysem spíše doménou mužů. A změnil se v posledních letech nějak pohled společnosti na ženy ve vrcholových manažerských pozicích?

Následovala debata mezi Evou Svobodovou, partnerkou White & Case a Květou Vojtovou, Group Head of M&A legal v CTP Invest. Společně se zaměřily třeba na to, zda je umění mluvit a sebeprezentovat se důležitější než zkušenosti a tvrdá letitá práce. A lze dosáhnout toho, aby žena měla stejně přímočarou kariérní cestu jako muž?

Třetí části debaty se zúčastnila Martina Dvořáková, vedoucí oddělení likvidace škod pojišťovny právní ochrany D.A.S., pro kterou je stěžejním tématem vyvážení pracovního a osobního života, zejména s ohledem na rychlost plynutí času a jeho využití efektivně a naplno.

#PRVNÍCH100LET

Projekt #PRVNÍCH100LET si připomíná sto let, kdy opustila brány právnické fakulty první absolventka právnička. Spojuje současné inspirativní dámy právního světa i veřejného života a připomíná osudy žen, které jejich profese formovaly. Pokud nechcete zmeškat novinky #PRVNÍCH100LET, přihlaste se k odběru newsletteru na domovské stránce webu.

sinfin.digital