iMUCHA Show rozezvučí a rozhýbe O2 Universum již v únoru

Prezentace klienta

Po peripetiích s přesuny premiéry, způsobenými opatřeními souvisejícími s pandemií Covid-19, se milovníci unikátních show mohou těšit na 16. února 2022. Ten den se v O2 Universum uskuteční velkolepá mezinárodní multimediální iMUCHA Show.

iMUCHA Show je multimediální příběh o souboji tvořivosti a destrukce, který se odehrává na pozadí života a díla světoznámého malíře, grafika, designéra a vizionáře stylu secese – Alfonse Muchy. Současný komiksový příběh, technologicky nejvyspělejší projekce, moderní hudba, tanec, akrobacie nebo dechberoucí stage design, to všechno vypráví o životní cestě slavného výtvarníka očima mladého kreslíře komiksů.

„S multimediální show iMUCHA navazujeme na úspěchy, kterých se podařilo dosáhnout s Vivaldiannem. Těší mě, že nás v zahraničí přezdívají koncertní Cirque du Soleil. Sice nejsme cirkus, ale přirovnání k nejúspěšnějšímu světovému projektu beru jako pochvalu. Za pět let jsme postupně nadchli publikum například v České republice, Anglii, Argentině, Koreji, Spojených arabských emirátech, Izraeli nebo v Rusku. Jsem hrdý na to, že se českému projektu i v takových destinacích podařilo vyprodat sportovní haly,“ uvedl Michal Dvořák, producent a režisér projektu.

Tvůrci projektu iMUCHA Show s nadsázkou tvrdí, že oživí Belle Epoque, naplní ji současnou energií a ukážou, jak by vypadala tvorba progresivního Alfonse Muchy, kdyby žil v současnosti. Show nadchne diváky originální moderní hudbou a choreografií, pokročilou scénickou a projekční technologií umocněnou světelnými efekty a originálním příběhem.

iMUCHA Show se na jaře roku 2022 stane součástí českého pavilonu na EXPO v Dubaji. Zařazení show do výběru exkluzivních prezentací toho nejlepšího z jednotlivých zemí v rámci prestižní a nejvýznamnější kosmopolitní výstavy svědčí o její špičkové kvalitě a výjimečnosti.

Show je jednou ze tří částí projektu iMUCHA, který kromě ní nabízí také unikátní výstavu nejrozsáhlejší sbírky díla Alfonse Muchy včetně digitalizace části artefaktů (která se aktuálně koná v pražském Obecním domě) a imersivní zážitek. Za projektem stojí trojice tvůrců – Richard Fuxa, Michal Dvořáka a Igor Rataj.

Aktuální informace o projektovém dění najdete na facebook.com/imuchaproject, vstupenky na iMUCHA Show jsou k zakoupení již nyní na Ticketmaster.

O tvůrcích projektu:


Richard Fuxa
Úspěšný podnikatel, který vybudoval jedničku na českém trhu s venkovní reklamou v České republice. Je majitelem celosvětově nejkomplexnější sbírky děl Alfonse Muchy, která navštívila metropole jako New York, Soul, Miláno, Praha a jiné. V jeho uměleckých sbírkách dále naleznete díla Marca Chagalla nebo Bohuslava Reynka.

Michal Dvořák

Producent, skladatel, autor filmové a scénické hudby, člen skupiny Lucie, zakladatel a ředitel Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady. Mezinárodně se proslavil jako autor a producent 3D koncertního příběhu Vivaldianno, který v rámci světové tour navštívil více než 40 metropolí. Například i Londýn, Soul, Dubaj, Moskvu, Buenos Aires nebo Rijád. Spolupracoval s hvězdami jako Pierce Brosnan, Tina Guo, Hans Zimmer, Peter Gabriel, Wyclef Jean a mnoha dalšími.

Igor Rattaj

Úspěšný podnikatel a jeden ze zástupců J&T Finance Group je známý nejen díky investicím do rozvoje horských středisek, ale také díky svému působení v kulturním světě. Je majitelem jedné z největších evropských fotobank Profimedia. V roce 2019 byl promotérem evropské tour nejúspěšnější kouzelnické show The Illusionists. V roce 2018 organizoval Aerodrome festival, na kterém byly k zhlédnutí hvězdy jako Lana Del Rey, Macklemore, Wiz Khalifa a další.


SDÍLET

Scheinherr v dopravě opakuje chyby předchozího vedení magistrátu. To dělá jen hlupák, říká Pospíšil

Jan Palička

Kdo se v poslední době pokoušel projet Prahou autem, ten na vlastní kůži zažil pomyslný dopravní očistec. Náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha sobě) je tak pod palbou kritiky nejen opozičních zastupitelů, ale i koaličních partnerů z řad Spojených sil pro Prahu. Někdejší předseda zastupitelského klubu Spojených sil Jiří Pospíšil v rozhovoru pro INFO.CZ vysvětluje, že právě oblast dopravy je něčím, na čem se magistrátní koalice dlouhodobě neshoduje. „Mrzí mě, že v oblasti dopravy nedošlo k nápravě chyb, které dělalo předchozí vedení magistrátu, a to je i důvod, proč takto otevřeně vystupuji s kritikou počínání pana radního pro dopravu Scheinherra,“ říká Pospíšil s tím, že jeho cílem není okopávání kotníků koaličního partnera, ale prosté vyslovení nesouhlasu s jeho kroky. „Když někdo opakuje staré chyby svých předchůdců a nepoučí se z nich, tak ať se na mě nikdo nezlobí, ale to dělá jen hlupák,“ dodává Pospíšil.

Přečíst celý článek
sinfin.digital