Vzkažte politikům, jakou reformu chcete. Unikátní důchodová kalkulačka ukáže, jaká vás čeká penze

V Česku dnes neprobíhá důležitější či aktuálnější debata, než je ta o důchodové reformě. Ovlivní, jak se nám ke stáru bude žít, v jakém stavu budou veřejné finance a dopad bude mít i na sociální smír ve společnosti. Bohužel, politici se dnes shodnou jen na tom, že reforma je zapotřebí – jak by měla vypadat, je předmětem sporu. Mediální dům CNC proto připravil důchodovou kalkulačku, která pomůže politikům vzkázat, jakou důchodovou reformu vlastně chcete. Nakonec, ten nejdůležitější hlas je ten váš. 

Debata mezi koalicí a opozicí je zablokovaná. Opozice v pátek vzkázala, že o důchodové reformě již nebude nadále společně jednat, koalice je pak připravena reformu prosadit i navzdory opozičním hlasům. Hledání jednoty se zadrhlo. 

Největším jádrem sporu je možnost posouvání věku odchodu do důchodu. Zatímco pětikoalice argumentuje, že bez takového opatření se žádná významnější změna neobejde, pro hnutí ANO jde jasnou o no-go zónu

To největší slovo, jaké parametry by měla mít budoucí důchodová reforma, ale mají mít hlavně občané. Mediální dům Czech News Center, který s webem INFO.CZ sdílí mateřskou organizaci, proto připravil unikátní kalkulačku, která vám přehledně pomůže rozhodnout, které parametry reformy jsou pro vás nejdůležitější. Dejte politikům vědět, jakou reformu důchodů chcete! 

sinfin.digital