Nerozumíte příčinám nástupu Zemana a Babiše? Vyrazte na Českou jízdu s Vratislavem Dostálem a pochopíte

Info.cz

Mluví se o něm jako o „druhém Česku“. Většinou o něm v médiích neslyšíte, ale je všude kolem nás. Jsou to tisíce malých obcí, kde život zkrátka vypadá jinak než z kanceláří pražských deníků a televizí. Jsou to místa, kde lidé uplynulá tři desetiletí demokratického Česka hodnotí o dost jinak a podle toho také volí. Reportér INFO.CZ Vratislav Dostál tato místa dlouhodobě navštěvuje a popisuje místní realitu. Soubor jeho reportáží právě vychází knižně s doslovem sociologa Daniela Prokopa.

Ta místa jsou zdánlivě podobná, ale přesto se v mnohém liší. Někde je problémem jen vzdálenost od většího města a služeb, jinde je to hluboká deziluze a nezájem o věci veřejné. Volby tu nerozhodují velké myšlenky o demokracii a svobodě, ale úplně praktické záležitosti: Jak sehnat práci? Kde si nakoupit a kam poslat děti do školy? Jak se vyhnout dluhům a exekucím?

Vratislav Dostál osobně navštívil devět takových obcí, strávil čas s místními a důkladně zjišťoval, jak se jim vlastně žije. Co je trápí? Sledují média a „velkou politiku“? A co o tom všem říkají? Vydejte se na road trip po českém a moravském venkově a pochopíte to.

Kniha reportáží Česká jízda vychází doplněná o doslov předního českého sociologa Daniela Prokopa, který upozorňuje na systémové příčiny, které toto „druhé Česko“ drží v nekončící smyčce a které jsou vážným rizikem pro budoucnost.

SDÍLET
sinfin.digital